SZANOWNI RODZICE!

NASZE PRZEDSZKOLE ZREALIZOWAŁO PROJEKT ZDROWE DZIECI .

OTRZYMALIŚMY DYPLOM POTWIERDZAJĄCY  PROMOWANIE ZASAD ZDROWEGO ŻYWIENIA I STYLU ŻYCIA ORAZ  BON O WARTOŚCI 765ZŁ.

Celem projektu było:

• wzrost znajomości zasad zdrowego żywienia i znaczenia aktywności fizycznej wśród dzieci
  • zwiększona świadomość roli wody dla zdrowia człowieka, owocująca większą częstotliwością sięgania po wodę w ciągu dnia i w trakcie posiłków
  • wzrost rozumienia znaczenia warzyw i owoców w diecie – wraz
    z podniesieniem w społecznym odbiorze ich atrakcyjności
  • większa codzienna aktywność fizyczna
  • integracja całych środowisk wychowawczych – rodziców, opiekunów, personelu placówek i dzieci – wokół tematu zdrowego stylu życia i żywienia

Dzisiaj na tablicy

Informacje w zakładce- REKRUTACJA 2024/2025

Elektroniczny wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola znajduje się

na stronie internetowej pod adresem:

www.lubin.przedszkola.vnabor.pl

Drodzy Rodzice!

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Moje miasto bez elektrośmieci, którego organizatorem jest ELECTROEKO- Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.  Zachęcamy do udziału   w zbiórce elektrośmieci i zużytych baterii. Za zebrane sprzęty otrzymujemy punkty, które zostaną wymienione na pomoce dydaktyczne.

Co powinien umieć 3-latek, zanim stanie się przedszkolakiem?

Zanim maluch wyruszy w świat, zadbajmy o to, aby nabył umiejętności, dzięki którym będzie bardziej samodzielny i lepiej poradzi sobie w nowym otoczeniu.

• Samodzielne korzystanie z toalety. 3-latek powinien umieć zasygnalizować swoje potrzeby, samodzielnie skorzystać z toalety. Nauczmy go także związanych z tym czynności higienicznych, takich jak wycieranie pupy papierem toaletowym czy dokładne mycie rączek mydłem i wytarcie ich ręcznikiem.

• Samodzielne ubieranie się. Przedszkolak powinien sam ubierać się i rozbierać, ponieważ ta umiejętność będzie mu niezbędna do korzystania z toalety, rozbierania się do drzemki i ubierania po niej oraz do przygotowania do wyjścia na przedszkolny plac zabaw. Warto zadbać o wygodne ubrania dla malucha, bez dużej ilości guzików, pasków itp.

• Samodzielne jedzenie. Dziecko idące do przedszkola powinno umieć posługiwać się łyżką i widelcem i w miarę estetycznie zjeść posiłek.

• Nawyki higieniczne. Dziecko powinno umieć samodzielnie umyć ręce przed posiłkiem, po skorzystaniu z toalety i zawsze wtedy, gdy są brudne.

• Sprzątanie. 3-letnie dziecko powinno wiedzieć, że po skończonej zabawie należy odłożyć zabawki na miejsce. Nauczmy malca jak dbać o swoje rzeczy, nie pozwólmy mu niszczyć książek czy zabawek.

• Zabawa z rówieśnikami. Stwarzajmy jak najwięcej okazji do zabawy z innymi dziećmi. Dzięki temu łatwiej odnajdzie się w przedszkolnej grupie. Wytłumaczmy, że w razie konfliktów może zwrócić się o pomoc do nauczycielki.

• Radzenie sobie z emocjami. Maluch powinien prawidłowo odczytywać podstawowe reakcje emocjonalne. Warto więc otwarcie rozmawiać z nim o uczuciach, tłumaczyć czym jest smutek, radość np. przy okazji czytania książeczek.

• Rozumienie poleceń. Wytłumaczmy maluchowi, że w przedszkolu powinien słuchać pani, tak jak w domu mamy czy taty.

Oczywiście we wszystkich tych czynnościach nauczyciele i opiekunowie będą służyli pomocą i wsparciem. Postarajmy się jednak nauczyć malucha jak największej samodzielności, aby jak najbardziej ułatwić mu przekroczenie progu przedszkola.

Zachęcamy do korzystania z zakładki DLA RODZICÓW/ Nauczyciele- Rodzicom, znajdą tam państwo informacje i porady dotyczące adaptacji dziecka w przedszkolu.

WYPRAWKA 3-LATKA

• KAPCIE
  • KOMPLET UBRANEK NA ZMIANĘ
  • PIŻAMA W PODPISANYM WORKU
  • ULUBIONY PLUSZAK

KAMPANIA EDUKACYJNA „CZYSTOŚĆ DLA LUBINA”

KONKURS „ NA NAJLEPSZEGO ZBIERACZA BATERII”

W roku szkolnym 2023/2024 kontynuujemy zbiórkę baterii!

*********************************************************************

**********************************************************************
Drodzy Rodzice!
Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Przedszkola Miejskiego Nr 7 w Lubinie Nr 8/2023 z dnia 20 marca 2023r.
zatwierdzonego przez Organ Prowadzący zmianie ulega wysokość opłat za posiłki.
Od dnia 01.04.2023r. stawka dzienna za wyżywienie wynosi 9zł.

*********************************************************************

Zapraszamy do odwiedzania zakładki -kącik logopedyczny.

*************************************************************************************
 Zachęcamy Państwa do zapoznania się z publikacją poradnika przygotowaną na zlecenie KGHM POLSKA MIEDŹ S.A., w ramach społecznej odpowiedzialności .

Poradnik "Dzieci w wirtualnej sieci. Jak chronić dziecko przed zagrożeniem cyfrowym świata", wystarczy wejść na stronę:

DRODZY  RODZICE !

Wspólnie ze Stowarzyszeniem "Lubin i okolice" zachęcamy do włączenia się w akcję informacyjną
"Jak mądrze dokarmiać ptaki?". Już po raz czwarty, jesienią, rozpowszechniamy informacje
dotyczące prawidłowego dokarmiania ptaków w okresie jesienno-zimowym.
Niestety powszechnie obserwować można dokarmianie gołębi czy kaczek krzyżówek
o niewłaściwych porach roku oraz szkodliwym pokarmem (np. chlebem, pieczywem).
Wszelkie informacje dostępne na stronie zoolubin.pl

zoo lubin

DRODZY RODZICE !

W ZWIĄZKU Z POJAWIENIEM SIĘ WSZAWICY. PROSIMY O REGULARNE KONTROLOWANIE GŁÓW DZIECI.

WIĘCEJ O WSZAWICY I SPOSOBACH JEJ ZAPOBIEGANIA MOGĄ DOWIEDZIEĆ SIĘ PAŃSTWO NA :